SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 6159102
nr 615 9102
Bägare
silver, 1700-tal, otydliga stämplar, höjd: 7 cm
Kondition: bristning
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 7 december 2009
kl 18:46:44
300 kr
550 kr
400 kr
550 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver